Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 200 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Přehled a vysvětlení základních funkcí tiskáren

prehled-a-vysvetleni-zakladnich-funkciKdyž si pořizujete tiskárnu, tak od ní primárně očekáváte, že bude tisknout dokumenty. Na trhu ale existují tiskárny, které kromě tisku zvládají ještě spousty dalších užitečných úkonů, jako například skenování, kopírování, tisk fotografií nebo třeba i faxování. Následující článek Vám poskytne přehled základních funkcí, které tiskárny mohou mít.

Z hlediska počtu funkcí je tiskárny možné rozdělit na jednofunkční a multifunkční. Jednofunkční tiskárny umožňují uživateli pouze tisk. Tyto tiskárny mohou být jak černobílé, tak barevné a zpravidla je pořídíte levněji než tiskárny multifunkční. Ať už pořizujete jednofunkční nebo multifunkční tiskárnu, tak si jako první musíte rozmyslet, zda je pro Vás vhodná laserová nebo inkoustová varianta. Laserové se spíše hodí pro častější tisk především textových dokumentů ve větším objemu. Inkoustové se hodí lépe pro menší objemy tisku a zvládají i kvalitní tisk fotografií. Pokud je pro Vás prioritou kvalitní barevný tisk a občasný tisk fotografií, tak volte inkoustovou tiskárnu. Pokud spíše potřebujete tisknout černobílé textové dokumenty a na barvách tolik nelpíte, tak je pro Vás správnou volbou laserová.

Na trhu seženete inkoustové i laserové multifunkční tiskárny  od různých značek s různými funkcemi a v širokém cenovém rozpětí. Všechny multifunkční tiskárny zpravidla kromě tisku zvládají také kopírování a skenování dokumentů a fotografií. U levnějších multifunkčních tiskáren najdete nejčastěji skener plošný. Papír, který chcete naskenovat, jednoduše položíte na skleněnou desku a snímací mechanismus ho zdigitalizuje. Tímto způsobem můžete skenovat nejen samostatné listy papíru, ale také například knihy nebo brožury. Druhým typem je skener protahovací, kterým disponují dražší podnikové tiskárny. Dokument se vkládá do zásobníku papíru a následně je protažen skenovacím mechanismem. Tento typ se vyplatí především, pokud potřebujete skenovat více dokumentů najednou. Kvalita skenování se uvádí ve stejných jednotkách jako kvalita tisku, tedy DPI (dots per inch). V praxi to znamená, kolik obrazových bodů (pixelů) se vejde do délky jednoho palce. Platí, že čím vyšší DPI, tím je sken (kopie, výtisk) kvalitnější. Pro skenování textových dokumentů si vystačíte s rozlišením 600 DPI, ale pokud chcete skenovat fotografie, tak budete potřebovat skener s rozlišením minimálně 1200 až 2400 DPI. Některé skenery mají navíc funkci Optical Character Recognition (OCR), což v překladu znamená optické rozpoznávání znaků. Jedná se o software dodávaný k tiskárně, který je schopen rozpoznat text z dokumentu a převést ho do digitální podoby.

Mezi další užitečné funkce multifunkčních tiskáren patří například faxování nebo možnost tisku bez použití počítače přímo z flashdisku, paměťové karty, cloudu nebo přes síť Wi-Fi. Některá zařízení mají také možnost automatického oboustranného tisku, takže nemusíte otáčet papíry v zásobníku ručně. Další užitečnou vlastností některých multifunkčních tiskáren je možnost ovládat je přes aplikaci v chytrém telefonu. Další funkcí, kterou tiskárny (jednofunkční nebo multifunkční) mohou mít, je tisk na různé formáty papíru. Běžné tiskárny zvládají tisk formátu A4 nebo A5. Některé dražší tiskárny ale zvládají i tisk dokumentů A3 i větších.

Multifunkční tiskárny mají tedy vždy možnost kopírování a skenování, ale ostatní funkce se různí podle zvoleného modelu a cenové kategorie. Dobře tedy zvažte, které funkce budete skutečně pravidelně používat, protože za každou navíc si připlatíte.

Publikováno 17. 9. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).