Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Základní druhy tiskáren

Tiskárny je možné rozdělovat podle mnoha hledisek. V tomto článku se zaměříme na rozdělení, které je nejběžnější, a to podle technologie tisku. Když se řekne tiskárna, tak se většině z nás vybaví  inkoustová, laserová a někomu možná i jehličková, ale věděli jste, že existují tiskárny termosublimační nebo tiskárny využívající technologii LED?

OKI ML 5790

Jehličkové tiskárny jsou nejstarším typem tiskáren. Fungují na podobném principu jako psací stroj, jen s tím rozdílem, že je možné měnit druhy písma a dokonce i tisknout obrázky. Znaky jsou vykreslovány jehličkami, které naráží do papíru přes barvicí pásku. Existují jehličkové tiskárny 1 jehličkové, 2 jehličkové, 7 jehličkové, 9 jehličkové, ale nejčastěji se objevují tiskárny 24 jehličkové. Čím více jehliček tiskárna má, tím je tisk kvalitnější a rychlejší. Obecně ale jehličkové tiskárny neposkytují příliš kvalitní tisk. Navíc je jejich provoz dost hlučný. Používají se převážně k tisku textových dokumentů, kde nezáleží na kvalitě. Najdeme je také v bankomatech, pokladnách nebo prodejních terminálech. Hlavní předností jehličkových tiskáren jsou nízké náklady na tisk.

 
Canon PIXMA iP 2500

Dalším typem jsou tiskárny inkoustové. Na rozdíl od tiskáren jehličkových umožňují tisknout i barevně. Pro barevný tisk inkoustová tiskárna nejčastěji potřebuje 4 barvy inkoustu: černý (black), azurový (cyan), purpurový (magenta) a žlutý (yellow). Pomocí těchto čtyř základních barev je tiskárna schopna namíchat všechny ostatní barvy a odstíny. Inkoustová tiskárna tak dokáže vytisknout velice kvalitní obrázky a fotografie. Některé tiskárny k tisku navíc používají ještě světlejší variantu azurové a purpurové. Princip tisku je následující: velice malé kapičky inkoustu jsou velkou rychlostí vymršťovány na papír pomocí trysek tiskové hlavy. Tento způsob tisku sice zaručuje kvalitní výsledek a velice věrné barvy, nicméně je na rozdíl od tisku laserového pomalejší. Zároveň také oproti laserovému tisku musíme počítat s vyššími náklady, protože při tisku se spotřebuje větší množství inkoustové náplně. Pokud vlastníte inkoustovou tiskárnu, je nutné, abyste ji pravidelně používali, jelikož trysky se často ucpávají.

 
 
HP Color LaserJet Pro M 280 nw
Laserové tiskárny jsou velice oblíbené, zejména proto, že poskytují kvalitní tisk za nižší náklady. Umožňují tisknout jak černobíle, tak barevně. K tisku se nepoužívá inkoust, nýbrž tonerový prášek ve čtyřech již zmíněných barvách – černé, azurové, purpurové a žluté. Laserové tiskárny fungují na podobném principu jako kopírka. Obraz je vykreslen laserem na selenový válec. Toner se na válec nanese právě v těch místech, která byla osvícena laserem. Z válce je pak toner přenesen na papír a následně zažehlovacím válcem pod vysokou teplotou zafixován. Výhodou laserového tisku je, že výsledný výtisk se nerozmazává a je velice odolný. Provoz tiskárny je také tichý a velmi rychlý. Oproti tisku inkoustovému ovšem pokulhává ve věrnosti barev a kvalitě obrázků obecně. 
 
 
Brother DCP L 3550 CDW

LED tiskárny vlastně fungují na stejném principu jako laserové tiskárny. Jediné v čem se liší je, že selenový válec je místo laserem osvěcován řadou LED diod. Na válec se pak stejně jako při laserovém tisku nabalí toner, který je následně tepelně fixován. LED diody, na rozdíl od laseru, který osvětluje body na obrazovém válci postupně, osvětlují vždy celé řádky najednou. LED tiskárny jsou konstrukčně jednodušší a méně poruchové, protože neobsahují složitou optiku laseru. Mohou tak mít menší rozměry než tiskárny laserové. Zároveň zvládají rychlejší tisk.

Posledním typem tiskáren, který Vám přiblížíme, jsou tiskárny termosublimační. Termosublimační tiskárny se používají k rychlému tisku kvalitních a odolných fotografií. Tyto tiskárny nepoužívají ani tonerový prášek ani inkoust. Barvivo je nanesené na pásce o šířce papíru. Tiskárna funguje na principu sublimace (pevné skupenství se mění na plynné). Páska se tiskovou hlavou zahřeje na určitou teplotu, barva na ní se změní na plyn a otiskne se na speciální fotopapír. Po přenesení na papír barva opět změní skupenství zpět na pevné. Pro tisk se používají tři barvy (azurová, purpurová, žlutá) a ochranná vrstva. Jednotlivé barvy se z pásky na papír nanášejí postupně jedna po druhé a tisk se dokončuje aplikací ochranné vrstvy. Nákup spotřebního materiálu je velmi jednoduchý. Do termosublimačních tiskáren kupujete vždy speciální fotopapír určité velikosti i barevnou fólii dohromady.

Na trhu je obrovský výběr různých druhů tiskáren. Je důležité zvážit, jaké jsou vaše osobní preference, na co budete tiskárnu používat a hlavně jak často a kolik budete tisknout.Tyto parametry jsou totiž pro výběr tiskárny klíčové.

 
Publikováno 12. 9. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).