Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Co je duální a duplexní tisk?

Při výběru tiskárny jste se možná setkali s tím, že některé modely disponují funkcí duálního případně duplexního tisku. I když tyto termíny mohou znít složitě, tak oba označují velmi užitečné funkce, které možná denně používáte.

Duplexní tisk je jednoduše řečeno tisk na obě strany papíru. Některé tiskárny jsou schopny tisknout oboustranně automaticky. Při zadání příkazu duplexního tisku se nejprve natiskne text na jednu stranu, poté se papír sám vrátí do podavače a následně se na něj z druhé strany natiskne další text. Některým typům tiskáren budete muset s oboustranným tiskem pomoci a papír s natištěnou první stranou manuálně vrátit do podavače.

Duální tisk je v principu velmi podobný duplexnímu. Jedná se také o tisk na obě strany papíru. Liší se ovšem v technologii. Zatímco při duplexním tisku se nejprve natiskne jedna strana a následně až druhá, tak při duálním tisku se obě strany dokumentu tisknou najednou. Z tiskárny vyjde rovnou dokument, který je potištěný po obou stranách. Duální tisk je tedy rychlejší.

Obě tyto varianty mají dvě společné výhody. Při oboustranném tisku šetříte jak svou peněženku, tak životní prostředí. Logicky totiž spotřebujete až o 50 % méně papíru. Zvažte ovšem, zda se Vám investice do tiskárny podporující tyto funkce vyplatí. Pokud tisknete ve velkém objemu, tak se Vám investice nepochybně vrátí. Ovšem v případě, že tisknete spíše sporadicky, je pro Vás tato funkce nejspíš zbytečná. Navíc je možné oboustranně tisknout i pokud Vaše tiskárna tuto funkci nemá. V textovém editoru můžete například zadat nejprve tisk všech lichých stránek, po vytištění je vrátit do zásobníku a následně zadat tisk všech sudých stránek.

Vedle nákupu výhodnějších kompatibilních tonerů je oboustranný tisk nejsnazší způsob, jak při tisku ušetřit náklady. Pokud Vaše tiskárna disponuje touto funkcí, rozhodně ji neváhejte využívat.

Publikováno 12. 11. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).