Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 200 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Jaký je rozdíl mezi originální a kompatibilní kazetou?

Došel vám toner v tiskárně? Nevíte, zda se rozhodnout pro levnější kompatibilní toner nebo raději pro dražší originální? A jaký je mezi nimi vůbec rozdíl? Pokusíme se Vám vysvětlit, v čem se tyto dva druhy tonerů liší a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

vyhody-a-nevyhody

Originální tonery (kazety) jsou ty, které vyrábí přímo výrobce Vaší tiskárny. Koupí originálního toneru máte zaručenou kvalitu tisku a 100% kompatibilitu s Vaší tiskárnou, nicméně je nutné počítat se znatelně vyššími pořizovacími náklady. Náklady na pořízení nových tonerů klidně mohou přesáhnout částku, kterou jste utratili za tiskárnu. Je to způsobeno tím, že výrobci tiskárny často prodávají tiskárny velice levně a vydělávají právě na prodeji originálního spotřebního materiálu.

 

Kompatibilní (neoriginální, alternativní) tonery jsou naopak ty, které vyrábí jiná firma, než vyrobila Vaši tiskárnu. Na trhu se můžete setkat s nově vyrobenými kompatibilními tonery nebo s repasovanými (renovovanými) tonery. Repasované tonery jsou již použité tonery, které byly znovu naplněny tonerovým práškem. K plnění tonerů však leckdy dochází amatérským způsobem. U takových tonerů pak hrozí riziko vysypání prášku a následného poškození tiskárny. Proto je třeba odlišovat repasované tonery a nově vyrobené kompatibilní tonery.

V případě nově vyrobených kompatibilních tonerů se jedná o úplně nové kusy, u kterých máte zaručenou téměř 100% kompatibilitu s Vaší tiskárnou a výtěžnost, která je stejná jako u originální náplně.

Pokud si vyberete kompatibilní toner od ověřeného a spolehlivého výrobce jako jsme my, tak mezi originální a kompatibilní náplní nepoznáte žádný rozdíl v kvalitě tisku. Jediným rozdílem je právě cena, která je u kompatibilních tonerů výrazně nižší než u originálních tonerů.

Originální i kompatibilní tonery mají své výhody i nevýhody. Originální náplně uživatelům poskytují 100% jistotu bezproblémového tisku ovšem za vysoké náklady. Pokud si chcete být jistí, že kupujete to nejlepší, pak zvolte originální toner. Kompatibilní náplně zase poskytují velmi kvalitní tisk na příznivou cenu, ovšem s rizikem nákupu nekvalitního kusu od neověřeného prodejce. Pokud je pro Vás prioritou nízká cena, ale zároveň kvalitní tisk, tak vyzkoušejte kvalitní kompatibilní tonery od naší společnosti.

Publikováno 12. 9. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).