Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Jak provádět údržbu tiskárny?

jak-provadet-udrzbu-tiskarnyV zájmu každého uživatele tiskárny je kvalitní tisk za rozumné náklady. Vybrat kvalitní toner a koupit vhodný papír je důležité, ale zdaleka ne dostačující. Pokud chcete co nejvíce prodloužit životnost a bezproblémový provoz Vaší tiskárny, budete jí občas muset provést „generálku“. Sepsali jsme pro Vás pár tipů, jak pečovat o inkoustovou nebo laserovou tiskárnu a jak předcházet případným potížím.
  • Inkoustová tiskárna

Inkoustové tiskárny mají mnoho předností – jsou levné, skladné a tisknou kvalitní barevné obrázky a fotografie. Jejich hlavním nedostatkem je ale náchylnost k zasychání trysek. Lze tomu snadno předejít. Stačí kupovat kvalitní náplně od naší společnosti, včas je měnit a hlavně pravidelně, alespoň jednou za týden, tisknout všemi barvami. Pokud tiskárnu přesto z nějakého důvodu delší dobu nepoužíváte, je více než pravděpodobné, že se při tisku objeví obtíže. Jestliže jsou na výtisku viditelné bílé čáry nebo matné barvy, bude nutná kontrola trysek. Do tiskárny vložte list papíru A4 a zvolte funkci „kontrola trysek“. Výsledný výtisk by měl správně ukazovat širokou paletu barev. Každá z těchto barev zastupuje jednu z trysek tiskárny. Pokud jsou barvy vybledlé, je pravděpodobné, že daná tryska je ucpaná nebo vychýlená z osy.
 
V případě, že se na testu trysek objevily nedostatky, je nutné provést čištění ucpaných tiskových hlav, díky kterému by měly být opět propustné. Některé modely tiskáren dokonce umožňují zvolit funkci čištění jednotlivých trysek. Řiďte se vždy manuálem k Vašemu typu tiskárny. Čištění tiskových hlav trvá zhruba 2 minuty a občas je nutné provést ho víckrát za sebou. Výsledek procesu opět zkontrolujte pomocí funkce kontrola trysek. Jen dejte pozor, že při čištění tiskových hlav se spotřebovává velké množství inkoustu. Může se tedy stát, že při opakovaném čistění hlav spotřebujete veškerý inkoust v náplních.
 
Pokud na výtisku z Vaší tiskárny pozorujete posunuté řádky a barvy, je nutné vyrovnat tiskové hlavy. Při vyrovnávání tiskových hlav se striktně držte manuálu k Vaší tiskárně, jelikož jakýkoliv nesprávný postup by mohl Vaši tiskárnu nenávratně poškodit. Jestliže problém přetrvá i po čištění a vyrovnání tiskových hlav, bude nutné nechat tiskárnu opravit odborně.
 
  • Laserová tiskárna

Laserové tiskárny nejsou oproti inkoustovým náročné na údržbu. Do laserových tiskáren se totiž nedávají inkoustové náplně, nýbrž tonerové kazety obsahující tonerový prášek. Tiskárně tedy delší pauza mezi tiskem nijak neuškodí, protože toner nezasychá. Přesto je v rámci zachování bezproblémového tisku vhodné tiskárnu občas zevnitř očistit od zbytkového toneru.
 
Před samotným čištěním se ujistěte, že je tiskárna vypojená ze sítě a alespoň hodinu předtím jste ji nepoužívali. Tonerový prášek je při tisku fixován na papír pod velmi vysokou teplotou, takže je nutné před čištěním nechat tiskárnu vychladnout. Nejprve vyjměte toner a poté vnitřek tiskárny opatrně vytřete mírně vlhkým hadříkem. Po odstranění zbytkového toneru ze všech skulin nechte tiskárnou projít čistící stránku, která by měla sebrat zbývající nečistoty. Při čištění tiskárny zamezte kontaktu tonerového prášku s pokožkou (můžete použít např. latextové rukavice) a vyvarujte se vdechnutí částic.
 
Prodloužit životnost tiskárny můžete zejména používáním kvalitních tonerů. Pokud se rozhodnete pro kompatibilní tonery, dbejte na to, aby byly od kvalitního a spolehlivého dodavatele jako jsme my.
Publikováno 14. 9. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).