Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Tchibo family 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 200 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Lze použít stejný fotopapír u laserových a inkoustových tiskáren?

Epson Photo Paper, foto papír, lesklý, bílý, A4, 200 gm2, 20 ks, C13S042538, inkoustovýChcete si na své tiskárně vytisknout fotografie z dovolené, ale nevíte, který fotopapír zvolit, aby byl výsledek co nejlepší? Nejdůležitější věc, na kterou musíte při výběru fotografického papíru brát ohled, je technologie tisku Vaší tiskárny. Obecně platí, že pro tisk fotografií je nejvhodnější inkoustová tiskárna, případně termosublimační tiskárna, nicméně je možné použít i laserovou tiskárnu. Pro každou z těchto tiskáren je ale vhodný jiný druh fotopapíru.

Nejsnazší je výběr fotopapírů pro termosublimační tiskárny. Ke každému modelu tiskárny se totiž vyrábí speciální fotopapír určený konkrétně pro tento model. Tento typ tiskáren je velice specifický. K tisku nepoužívá ani inkoust ani tonerový prášek. Barevná páska se zahřeje na určitou teplotu a barvy jsou poté postupně jedna po druhé přenášeny na speciální fotopapír. Vše je zakončeno aplikací ochranné vrstvy. Pokud máte termosublimační tiskárnu, kupujete konkrétní typ fotopapíru přímo od výrobce Vaší tiskárny. Výhodou je, že s fotopapíry kupujete zároveň i barevnou pásku.

U inkoustových tiskáren je výběr složitější. Na rozdíl od klasického papíru mají fotopapíry pro inkoustový tisk na povrchu speciální vrstvu, která přijímá inkoust. Díky tomu jsou fotografie na fotopapíře kvalitnější, ostřejší a kontrastnější. Fotopapíry se vyrábí v různých velikostech. Většina tiskáren zvládá tisk do formátu A4. Běžně tedy můžete koupit fotopapíry ve velikosti A4, ale také fotopapíry v klasických rozměrech 10 x 15 cm, 13 x 18 cm a další. Dalším parametrem, podle kterého byste se při výběru fotopapíru měli řídit, je jeho gramáž. Jedná se o parametr označující tloušťku papíru. Vždy si ověřte, jakou maximální gramáž papíru můžete použít ve Vaší tiskárně. Gramáž kvalitních fotopapírů se pohybuje v rozmezí od 200 g/m2 do 350 g/m2. Pokud použijete papír s vyšší gramáží, než dovoluje Vaše tiskárna, riskujete její poškození.

Fotografické papíry mohou mít různé povrchové úpravy. Své fotografie můžete tisknout na lesklý fotopapír, matný fotopapír nebo na fotopapír, který je odolný vůči otiskům prstů. Při tisku fotografií se nemusíte bát experimentovat. Není pravidlem, že musíte používat fotopapíry přímo od výrobce Vaší tiskárny. Pokud Vám originální fotopapír jakkoliv nevyhovuje, můžete se poohlédnout po jiné variantě.

I přesto, že laserové tiskárny se hodí spíše pro tisk dokumentů, je možné na nich tisknout i fotografie. K tomuto účelu ale potřebujete fotografický papír určený speciálně pro laserový tisk. Při výběru fotopapíru do laserové tiskárny se jinak můžete řídit stejnými parametry jako u fotopapíru pro tiskárny inkoustové. Bude Vás tedy především zajímat povrchová úprava a gramáž.

Publikováno 12. 11. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).