Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Výhody a nevýhody laserových tiskáren

Pokud zvažujete koupi laserové tiskárny, tak jste jistě narazili na to, že tento typ tiskárny má řadu výhod, ale zároveň i nevýhod oproti tiskárnám inkoustovým. V následujícím článku se oba dva tyto aspekty pokusíme jasně a přehledně shrnout.

Ještě před tím, než představíme výhody a nevýhody laserového tisku, Vám zkusíme vysvětlit, jak vlastně laserová tiskárna funguje. Samotný tisk umožňují 3 hlavní části tiskárny:

Brother HL 3150 CDW
 

Před tiskem nejprve mechanický stěrač setře zbytek toneru z předchozího tisku a žárovka odstraní náboj. Selen je polovodič reagující na osvit, takže když ho laserový paprsek osvítí, tak v místě osvitu změní svůj elektrický odpor. Na místa se sníženým elektrickým odporem se nabalí toner. Toner je z válce přenesen na papír a následně vysokou pod teplotou zažehlovacím válcem zafixován. Pro černobílý tisk si vystačíte s jedním černým tonerem. Pro barevný budete potřebovat navíc ještě další tři – azurový (cyan), purpurový (magenta) a žlutý (yellow).

Výhody

vyhody-a-nevyhody

Ze samotného principu tisku plyne první z výhod. Výtisky z inkoustové tiskárny jsou náchylné na rozmazání. Stačí kapka vody a inkoust se rozmaže. To se Vám s laserovou tiskárnou stát nemůže. Toner drží na svém místě, i když výtisk třeba omylem polijete. Laserová tiskárna se vyznačuje kvalitním a stálým tiskem, který ani po čase nevybledne

Laserová tiskárna je vhodná především pro větší objemy tisku, jelikož má nízké provozní náklady. Paradoxně je ale vhodná i pro ty, kteří tisknou jen občas, protože, na rozdíl od inkoustových tiskáren, u ní nedochází k vysychání náplně. Toner je jemný suchý prášek, takže je možné ho mít v tiskárně i několik let. Laserové tiskárny také potěší rychlým provozem.

 
Nevýhody

Nevýhod laserové tiskárny není mnoho, ale přeci jen je na některé nutné poukázat. Od koupě laserové tiskárny Vás může například odradit vyšší pořizovací cena. Laserové tiskárny také bývají těžší a zabírají na stole více prostoru. Oproti inkoustovým tiskárnám mají některé modely laserových tiskáren pomalejší start, protože potřebují čas na zahřátí.

Laserové tiskárny jsou nedostižné v tisku černobílých textových dokumentů. Písmena jsou pěkně ostrá a výrazná, ale při tisku barevných dokumentů kvalita pokulhává. Zejména při tisku obrázků a fotografií barvy nejsou tak věrné, jako u tiskáren inkoustových.

Kdy se tedy laserová tiskárna vyplatí?

  • pokud tisknete velké množství dokumentů
  • pokud chcete odolné a kvalitní výtisky
  • pokud je pro vás priorita tisk na nízké náklady
  • pokud nechcete tisknout obrázky ani fotografie
  • pokud máte obavy ze zasychání trysek u inkoustových tiskáren
Nejste si jistí, jestli je laserová tiskárna vhodná pro vaše potřeby? Podívejte se na náš návod, jak vybrat vhodnou tiskárnu.
 
Publikováno 12. 9. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).