Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Jak vybrat správný toner pro Vaši tiskárnu?

jak-vybrat-spravny-toner

Když Vám tiskárna začne hlásit docházející toner a na papíře se začíná objevovat místo černého tisku světle šedý, je na čase začít řešit koupi nového toneru. V této situaci máte tři možnosti. Můžete koupit buď originální, kompatibilní nebo renovovaný toner. V následujícím článku vysvětlíme, jaký je mezi nimi rozdíl a jak a podle kterých parametrů vybrat toner pro Váš typ tiskárny.

 

Originální tonery jsou ty, které vyrábí přímo výrobce Vaší tiskárny. Pokud koupíte originální toner, tak máte jistotu 100 % kompatibility a kvalitního tisku, ovšem za vyšší cenu. Může Vás nemile překvapit, že náklady na pořízení nových tonerů klidně přesáhnou částku, kterou jste zaplatili za novou tiskárnu. Výrobci leckdy prodávají tiskárny pod cenou a vydělávají právě na prodeji drahého spotřebního materiálu. Pokud chcete mít naprostou jistotu kvalitního a spolehlivého tisku, tak je pro Vás správnou volbou originální toner.

Kompatibilní tonery jsou ty, které vyrábí jiná firma, než která vyrobila Vaši tiskárnu. Kompatibilní (neoriginální, alternativní) tonery mohou být buď nově vyrobené nebo renovované (repasované). Renovované tonery jsou již použité tonery, do kterých byl doplněn tonerový prášek. Tyto tonery bývají ale často doplňovány amatérsky a je u nich riziko vysypání prášku a následného poškození tiskárny. Nově vyrobené kompatibilní tonery se kvalitou již téměř vyrovnají originálním tonerům. Mají stejnou nebo dokonce vyšší výtěžnost než tonery originální. Když nakupujete od spolehlivého a kvalitního dodavatele jako je naše společnost, tak se není čeho bát. Pokud chcete ušetřit náklady na tisk, ale zároveň chcete tisknout kvalitně, tak zvolte kompatibilní toner.

Už jste si ujasnili, jestli si chcete pořídit originální nebo kompatibilní toner, ale jak zjistíte, který typ je ten Váš? Toner můžete vyhledat podle výrobce a typu Vaší tiskárny. Tento údaj bývá obvykle uveden na štítku na tiskárně nebo třeba na faktuře, kterou jste ke koupi tiskárny dostali. Název vždy uvádějte celý, protože u některých modelů může rozhodovat i jedno písmenko v názvu. Další možností je vyhledávání přímo podle typu toneru, který máte v tiskárně. Toner v tiskárně bývá často popsán.

Již není nic jednoduššího než typ toneru nebo tiskárny vložit do vyhledávače viz. výše. Vyhledávač vám již najde konkrétní náplň, co do tiskárny potřebujete.

Pokud máte černobílou tiskárnu, tak to máte snadné. Vždy vyměňujete pouze jeden toner, a to černý. V barevných laserových tiskárnách jsou ale tonery čtyři – černý (black), azurový (cyan), purpurový (magenta) a žlutý (yellow). Je nutné zjistit, jestli potřebujete všechny čtyři nebo třeba pouze jeden a podle toho objednat. Při výběru toneru můžete narazit na hodnotu udávající výtěžnost toneru. K tomuto účelu se používá parametru, který uvádí kolik je toner schopen vytisknout při 5 % pokrytí stránky. Tento parametr byl zaveden Mezinárodní organizací pro standardizaci (ISO) a je mezinárodně uznávaný.

Již není nic jednoduššího než typ toneru nebo tiskárny vložit do vyhledávače viz. výše. na domovské stránce našeho e-shopu.

Publikováno 14. 9. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).