Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 200 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

K čemu je u tiskáren Cloud?

cloud-tiskarnaS pojmem Cloud jste se už možná setkali, ale věděli jste, že je možné ho využívat i při tisku a správě dokumentů? Jeho používání přináší takové výhody jako úsporu místa na disku nebo tisk na dálku z jakéhokoliv počítače (telefonu, tabletu), který je připojený na internet. Co to cloud přesně je a jaké nové možnosti přináší právě při tisku Vám objasníme v následujícím článku.

Cloud jako takový není možné vnímat jako fyzickou věc. Jedná se o síť serverů, z nichž je každý zodpovědný za něco jiného. Některé slouží jako paměť pro běh aplikací, jiné jako prostor pro ukládání dat. Cloud je vlastně v dnešní době nejlepším řešením pro ukládání dokumentů. Můžete na něj uložit cokoliv – filmy, hudbu, fotografie, textové dokumenty a další. Výhodou je, že ke svým datům máte přístup odkudkoliv, stačí mít k dispozici jakékoliv zařízení s připojením k internetu. Ukládání dat na Cloud možná využíváte denně a ani si to neuvědomujete. Pokud například nahráváte fotografie na Instagram, zároveň je tím nahráváte i na Cloud.

V současné době začaly nabývat na popularitě tiskárny, které podporují Cloudový tisk. Díky této funkci máte možnost bezdrátově a na dálku tisknout z jakéhokoliv počítače, tabletu nebo mobilu s připojením na internet. Stačí mít tiskárnu s wi-fi připojením, která má funkci tisku z Cloudu. Díky tomu můžete například z domova odeslat k tisku dokument do tiskárny ve Vašem zaměstnání. Je fakt, že sdílené tiskárny nejsou žádnou novinkou. Dříve ale musely být počítače a tiskárna propojeny v lokální počítačové síti a vše se muselo poměrně složitě nastavovat.

Aplikaci pro Cloudový tisk vyvinula v roce 2011 firma Google. Jmenuje se Google Cloud Print. K jejímu používání Vám stačí operační systém Windows, Linux nebo Max OS X, webový prohlížeč Google Chrome, účet u Googlu a v neposlední řadě tiskárna. Příkaz k tisku můžete také zadat z telefonu nebo tabletu s Androidem nebo iOS. Jak již bylo řečeno, tato aplikace Vám umožní odesílat dokumenty k tisku z notebooku, tabletu nebo telefonu do jakéhokoliv tiskového zařízení, ke kterému máte přístup. Další výhodou je, že nemusíte složitě instalovat ovladače k tiskárně na všechna zařízení, ze kterých chcete tisknout. Tiskárny, které podporují funkci tisku z Cloudu jsou schopny tisknout úplně samostatně, a to bez použití počítače. Pokud ale máte obyčejnou tiskárnu, tak je nutné ovladač nainstalovat na počítač, který bude tisk přímo provádět.

Výhody cloudového tisku jsou tedy jasné. Dokumenty k tisku můžete odesílat z jakéhokoliv zařízení do tiskárny, kterou máte k dispozici. To vše bezdrátově a bez nutnosti instalace ovladačů k tiskárně. Nevýhodu pro někoho může představovat fakt, že dokumenty putují přes internet, kde se ukládají, a teprve potom do tiskárny. Google na stránkách Cloud Printu ale tvrdí, že dokumenty budou ihned po dokončení tisku z jejich serverů smazány. Je tedy na Vašem uvážení, zda uznáte za vhodné touto cestou tisknout i důvěrné dokumenty.

Publikováno 12. 11. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).