Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Jak na zaschlou cartridge?

Přestala vaše inkoustová tiskárna zcela tisknout, nebo začala vynechávat jedna z barev, a to i přes to, že inkoustu by měla mít dostatek? Na vině je s největší pravděpodobností zaschlá či zanesená tisková hlava. U inkoustových tiskáren se jedná o velmi častý problém způsobený nepravidelným tiskem či použitím nekvalitních inkoustů. Zaschlé cartridgi můžete snadno předejít tím, že budete alespoň jednou týdně tisknout a pravidelně spouštět funkci čištění trysek. Pokud ale k ucpání trysek přece jen dojde, nezoufejte. V následujícím článku vám přinášíme jednoduchý návod, jak tiskárnu opět zprovoznit.

Každá inkoustová tiskárna disponuje funkcí automatického čištění trysek tiskové hlavy. Zkuste toto čištění na své tiskárně několikrát zopakovat. Výsledek by se měl postupně vylepšovat. Pokud ale žádné změny neregistrujete, je nutné tiskovou hlavu vyčistit manuálně. Můžete se setkat se dvěma typy tiskáren. U jedněch tvoří tisková hlava součást cartridge (tudíž s každou výměnou cartridge měníte i tiskovou hlavu), zatímco u druhých je tisková hlava v zařízení umístěna samostatně. Některé modely mají tiskovou hlavu v tiskárně nainstalovanou napevno. V tomto případě bude pravděpodobně nutné obrátit se na odborný servis.

V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná. Vložte ji do tiskárny, spusťte funkci čištění trysek a zkontrolujte výsledek. Pokud takto provedené čistění nepomohlo, poohlédněte se po speciálních čisticích roztocích na tiskové hlavy, které naleznete například i v nabídce na našem e-shopu. Roztoky jsou vhodné pro všechny typy inkoustových tiskáren a liší se pouze ve své síle. Na našem eshopu tak můžete zakoupit čisticí roztoky pro hloubkové čištění. Samotný proces čištění se opět liší v závislosti na typu tiskárny. Některé druhy tiskových hlav se do roztoku namáčejí, jiné je zase nutné roztokem propláchnout. Spolu s čisticím roztokem dostanete samozřejmě podrobný návod, jak postupovat.

K čištění používejte vždy pouze vodu nebo výše uvedené čisticí roztoky. Na internetu můžete najít řadu typů, které radí k čištění používat například okenu, alkohol, benzín, líh či aceton. Použitím těchto prostředků ovšem riskujete nenávratné poškození tiskové hlavy, proto se jim raději velkým obloukem vyhněte. Pokud nepomůže voda ani čistič, pravděpodobně vám nezbyde nic jiného, než zakoupit novou cartridge či tiskovou hlavu.

Publikováno 3. 4. 2019
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).