Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Tchibo family 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 200 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč
Doprava
zdarma od 299 Kč
Dodání
do druhého dne
Zavřít

Jak začít s 3D tiskem?

co-je-3d-tiskarnaDoba, kdy budou 3D tiskárny běžným vybavením domácnosti, je i přes rychlý rozvoj technologie stále ještě v nedohledu, nicméně v hobby sektoru se již jedná o známou vychytávku, kterou si pořizuje čím dál tím více nadšenců. Faktem je, že s 3D tiskárnou nevytisknete „všechno“, jak je často deklarováno. 3D tiskárny mají svá omezení, nicméně i přes to mohou dobře posloužit k tisku různých součástek či jiných užitečných předmětů denní potřeby. Pokud i vy uvažujete o jejím pořízení, ale zatím si nedovedete představit, jaké procesy se za 3D tiskem skrývají a jak vlastně probíhá, čtěte následující článek.

Sestavení tiskárny

Prvním krokem po zakoupení tiskárny bývá zpravidla její sestavení. K těmto „stavebnicím“ tiskáren jsou dodávány podrobné návody (často i s doprovodnými videi), tudíž by její zprovoznění neměl být velký problém. Je však zřejmé, že se neobejdete bez jistých technických dovedností a znalostí. Pokud máte ze sestavování tiskárny obavy, je možné si pořídit tiskárnu již sestavenou. Ceny hotových tiskáren jsou ale pochopitelně o něco vyšší.

Vytvoření 3D modelu

Po uvedení tiskárny do provozu se můžete pustit do přípravy svého prvního tisku. Dalším krokem je vytvoření 3D modelu. Ten můžete získat v zásadě dvěma způsoby – buď si ho sami vymodelovat ve speciálním programu či si ho zdarma nebo za malou úplatu stáhnout z některé z volně přístupných databází na internetu (např. Thingiverse nebo PinShape). K vytvoření vlastního modelu můžete využít například program TinkerCad, který je dostupný on-line přímo z internetového prohlížeče. Jeho ovládání je jednoduché a obsahuje i velmi propracovaný tutoriál. Při přípravě složitějších modelů si však s tímto programem pravděpodobně nevystačíte a budete muset využít komplikovanější software jako FreeCAD, Blender nebo některé z komerčních programových řešení.

Slicování

Vytvořením 3D modelu však práce nekončí. Soubor z modelovacího programu ve formátu *.stl je nutné převést do „jazyka tiskárny“. K tomu slouží tzv. slicingové programy. „Slicing“ v překladu doslova znamená „řezání“ či „plátkování“ a přesně to také slicingové programy dělají. Objekt je rozdělen na jednotlivé tiskové vrstvy, pro které je počítán průběh tiskové hlavy, rychlost vytlačování materiálu, teplota nahřívání podložky apod. Model v tomto formátu je v podstatě určen na „jedno použití“, jelikož je vázán na konkrétní typ tiskárny a použitý materiál. K slicování je možné využít programy Cura nebo Slic3r.

Tisk

Výstup ze slicingového programu posléze nahrajete na SD kartu, kterou vložíte do tiskárny. Pak už jen zbývá zadat příkaz k tisku. Doporučujeme nenechávat tiskárnu dlouho předehřátou, aby materiál neucpal trysku. Po zahájení tisku se už jen ujistěte, že první vrstvy materiálu dobře drží na podložce a že se nezacuchává tisková struna. Tiskárnu při tisku průběžně kontrolujte, aby vše proběhlo bez obtíží.

Finální úpravy

Po dokončení tisku můžete objekt opatrně sundat z podložky rukou nebo pomocí špachtle. Podle povahy materiálu je pak možné 3D výtisk různě povrchově upravovat a opracovávat, aby výsledek co nejvíce odpovídal Vašim představám.

Publikováno 28. 8. 2019
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).

Vážení zákazníci,

rádi bychom vás informovali, že vzhledem k současné nepříznivé situaci ohledně koronaviru v České republice je omezen provoz prodejen pouze na výdej objednávek vytvořených na našem e-shopu. Prodejna v Praze je dočasně uzavřena. Nicméně nemusíte mít strach, dokud budou probíhat tato omezení, dáváme Vám dopravu ZDARMA pro objednávky nad 299 Kč na doručení zboží přímo k Vám domů, abyste sebe i ostatní chránili před rizikem nákazy.

Děkujeme za pochopení.