Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 200 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

K čemu jsou tiskárny štítků a jaké jsou v nich rozdíly?

stitkovac-brotherTiskárny štítků, nebo zkráceně štítkovače, jsou zařízení, se kterými můžete tisknout štítky nejrůznějších velikostí, barev a materiálů. Jsou užitečné jak v kanceláři, tak doma. Můžete je používat k označování krabic, složek s dokumenty nebo čehokoliv, co potřebujete nějak zorganizovat. Elektrikáři je například používají k označování kabelů nebo vodičů. V následujícím článku se dozvíte, jaké štítkovače na trhu existují a čím se od sebe odlišují.

Obecně je možné štítkovače rozdělit na osobní a průmyslové. Osobní štítkovače jsou vhodné pro použití v domácnostech i v kancelářích. Pokud víte, že štítkovač použijete pouze párkrát do roka, vyplatí se Vám koupit štítkovač mechanický, který je levnější. Funguje na principu mechanického vyrážení písmen do pásky. Pracuje se s ním ale pomaleji, takže pokud se chystáte tisknout štítky častěji, zvažte koupi digitálního. Ten má v sobě zabudovanou klávesnici, na kterou jednoduše napíšete text, jejž chcete vytisknout. U digitálních štítkovačů většinou můžete měnit druhy a velikosti písma, případně text jinak upravovat. Průmyslové štítkovače v principu fungují stejně jako osobní digitální, ale liší se tím, že jsou upraveny pro náročné podmínky. Štítky z průmyslových štítkovačů jsou odolnější, přilnavé a dobře čitelné i v náročnějších podmínkách. Označují se s nimi kabely, vodiče, jističe, používají se na stavbách apod.

Parametry, kterými se řídit při výběru tiskárny štítků:

  • Maximální šířka pásky

Před koupí přístroje si ověřte, jak širokou pásku je schopen vytisknout. Některé modely zvládají tisk až do šířky 36 cm, některé vytisknou užší. Zvažte, jak široké štítky pro své potřeby vyžadujete.

  • Maximální počet vytištěných řádek

Většina štítkovačů s ohledem na šířku použité pásky zvládá tisk pouze 2 řádků textu. V případě, že potřebujete tisk více řádků, poohlédněte se po pokročilejším modelu.

  • Formátování písma

Pokud se nespokojíte s jedním stylem písma, sáhněte po štítkovači, který umožňuje měnit fonty, vkládat symboly nebo i obrázky.

  • Připojení k počítači

Některé modely umožňují tisk štítků z počítače pomocí speciálního programu. S tímto softwarem můžete libovolně měnit druhy písma, vkládat grafiku nebo obrázky. Štítkovače s připojením k počítači mohou, ale nemusí, být vybaveny vlastní klávesnicí. Ujasněte si, jestli budete tisknout pouze z počítače, nebo vyžadujete, aby měl přístroj navíc právě i klávesnici.

  • Další funkce

Budete štítkovač využívat k popisování kabelů nebo s ním potřebujete tisknout čárové kódy? Zvolte štítkovač, který je pro tyto účely speciálně určen. Moderní štítkovače mají spousty funkcí. Zaměřte se proto na ty, které budete aktivně využívat.

  • Rozlišení

Pokud plánujete na štítkovači tisknout grafiku, zvolte takový, který má vyšší rozlišení tisku, ideálně 360 DPI.

Spotřebním materiálem do tiskáren štítků jsou různé druhy pásek, bužírek a štítků. Podle modelu štítkovače můžete zvolit pásky plastové, papírové, kovové, vinylové, nylonové, textilní, zažehlovací, štítky s lepidlem nebo bez něj nebo třeba smršťovací bužírky na kabely.

Publikováno 12. 11. 2018
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).