Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Jak naplnit cartridge?

doplňovací sadaJedním z efektivních způsobů, jak redukovat náklady při tisku, je domácí doplňování cartridgí pomocí doplňovacích sad. Tyto sady zpravidla kromě samotných lahviček s inkoustem obsahují také všechny ostatní pomůcky, které při plnění budete potřebovat. V sadě tak najdete injekční stříkačky, ruční vrtáček, plastové rukavice, případně i další doplňky. Samozřejmostí je také podrobný návod k použití, se kterým domácí plnění zvládne skutečně každý. Při dodržení několika málo zásad, které v následujícím článku nastíníme, můžete díky doplňovacím sadám ušetřit značnou sumu peněz, a to bez ztráty kvality tisku.

Cartridge se doporučuje doplňovat ještě před tím, než inkoust zcela dojde. Tímto eliminujete riziko zaschnutí trysek cartridge, což je problém, který nastává i v případě, že tisknete nepravidelně. Bezproblémový provoz tiskárny zajistíte tím, že cartridge doplníte již když hlásí cca 10-20 % hodnoty inkoustu. Postup při samotném doplňování se mírně liší v závislosti na výrobci tiskárny a konkrétním typu cartridge. Vždy se proto držte návodu, který je u sady přiložen. Před plněním si připravte vše potřebné a plochu, na které budete pracovat, zakryjte například starými novinami. Po nasazení přiložených rukavic můžete začít.

Vyjměte cartridge z tiskárny a umístěte ji na noviny. Postupujte opatrně a snažte se nedotýkat trysek. U většiny cartridgí probíhá plnění pomocí injekční stříkačky. Pokud začínáte s černou náplní, připravte si správnou stříkačku a inkoust do cartridge opatrně vstřikujte příslušným otvorem. Dejte si pozor, ať cartridge inkoustem nepřeplníte. Vždy doplňujte o něco méně inkoustu, než je deklarovaná kapacita zásobníku. Přeplněná cartridge by totiž mohla vytéct do tiskárny a poškodit ji. Doplněnou cartridge nevkládejte ihned do tiskárny, ale nechte ji ještě chvíli ležet na novinách ve stejné poloze, jako byla v tiskárně. Ujistíte se tak, že z ní nevytéká přebytečný inkoust a její vložení do tiskárny je bezpečné. Po instalaci náplně do tiskárny zbývá spustit funkci čištění trysek a máte hotovo.

Postup při doplňování barevného inkoustu je ve své podstatě stejný, jen v tomto případě doplňujete barvy tři. Můžete se setkat se dvěma typy inkoustových barevných tiskáren. Jedny mají společnou catridge pro všechny barvy a jiné pro ně mají tři samostatné zásobníky. V každém případě si ale budete muset dávat pozor na to, abyste do správného otvoru (zásobníku) doplnili příslušnou barvu. Doporučujeme mít pro každou z barev vyhrazenou speciální stříkačku a při každém plnění ji používat jen pro danou barvu. Po naplnění opět nechte cartridge pár minut mimo tiskárnu. Poté ji nainstalujte na původní místo a spusťte funkci čištění trysek.

Barevné i černé cartridge lze plnit opakovaně. Opět záleží na konkrétním typu náplně, nicméně doplňovat ji můžete do té doby, dokud se cartridge neopotřebuje a kvalita tisku se výrazně nezhorší. Velmi důležité je dbát na kvalitu doplňovaných inkoustů. Na našem eshopu můžete zakoupit doplňovací sady pro různé tiskárny, které obsahují pouze vysoce kvalitní inkousty. Díky doplňovacím sadám značky Miroluk tak můžete ušetřit až 80 % tiskových nákladů oproti nové cartridge bez ztráty kvality tisku.

Publikováno 29. 4. 2019
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).