Zákaznická linka
800 366 663
Volejte v pracovní dny
od 8 do 18 hodin
Čeština
Vyhledat
náplň / tiskárnu
Při nákupu nad 5.000 Kč
dárky zdarma!
Při nákupu nad 5.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Originální náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Mletá káva Douwe Egberts Paloma 100 g
Kompatibilní náplně nad 5000 Kč
Káva
Káva
Instantní káva Nescafé Classic Crema 100 g
Bílé víno
Bílé víno
Habánské sklepy Sauvignon
Červené víno
Červené víno
Habánské sklepy Frankovka
Při nákupu nad 10.000 Kč od nás obdržíte jeden z těchto dárků dle svého výběru.
Kompatibilní náplně nad 10000 Kč
OMV poukázka
OMV poukázka
Poukázka na pohonné hmoty v hodnotě 500Kč

Co s prázdnou kazetou?

S prázdným tonerem obvykle ruku v ruce přichází řada komplikací a otázek. Jako první pravděpodobně budete řešit, kde co nejrychleji sehnat nový. Následně ale vyvstanou i otázky praktického rázu. Co si s prázdnou tonerovou kazetou vlastně počít? Než ji pošlete na poslední cestu do svého odpadkového koše, zvažte, zda je to skutečně to nejlepší řešení.

Existuje několik různých variant, jak se zbavit prázdné kazety, přičemž mějte na paměti, že její vyhození do kontejneru směsného komunálního odpadu je tou nejhorší. Z hlediska Zákona o odpadech je správnou variantou předání kazety do sběrného dvora, kde vědí, jaký typ odpadu toner představuje. Jedná se nepochybně o lepší varitantu, než toner vyhodit do koše, nicméně k ekologické likvidaci má stále daleko.

Další možností je renovace toneru, tedy jeho opětovné naplnění tonerovým práškem. Na trhu můžete zakoupit i sady pro domácí plnění toneru, nicméně jejich použití nedoporučujeme. Domácí plnění představuje riziko jak pro vás, tak pro vaši tiskárnu. Můžete se zkusit obrátit na firmy, které se repasováním použitých náplní zabývají, nicméně zde vždy existuje možnost, že narazíte na amatérského prodejce. Obvyklou komplikací u repasovaných tonerů bývá vysypání neodborně doplněného tonerového prášku do tiskárny a její následné poškození.

Některé společnosti prázdné tonery vykupují k následnému repasování a opětovnému prodeji. Mějte však na paměti, že tyto firmy vykupují pouze originální tonery, nikoliv kompatibilní. Výkupní ceny jsou navíc velmi nízké, tudíž nelze předpokládat, že na výkupu výrazně vyděláte. V každém případě se však jedná o ekologickou variantu, která stojí za zvážení.

Naprostá většina solidních prodejců tonerů je více než ochotna za vás prázdnou kazetu zdarma předat k ekologické likvidaci. Tuto možnost nabízí samozřejmě i společnost Miroluk. Tonery můžete doma střádat a následně je odeslat na naši adresu, nebo je osobně odevzdat na jedné z našich prodejen například při koupi nového toneru. V tomto případě si můžete být jisti, že toner bude odborně zrecyklován a zlikvidován. Tímto způsobem si ušetříte starosti a zmírníte také negativní dopad tisku na životní prostředí.

Publikováno 3. 4. 2019
O renomovaném dodavateli kompatibilních náplní Miroluk
Máme přes 100 000 spokojených zákazníků
Na trhu působíme 10 let a jsme uznávanou značkou
Zakládáme si na osobním přístupu a každému zákazníkovi se ochotně věnuje tým profesionálů.
Kazety vytisknou stejně kvalitně stejný počet stran jako originální tonery. To potvrzuje i certifikát STMC.
99% produktů máme ve svých skladech
Výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001 (Quality Management System) a ISO 14001 (Enviromental Management System).